עורך דין תאונות עבודה

יניב חקימוביץ דיני עבודה, זכויות העובד, כללי 0 תגובות

על פי חוק הביטוח הלאומי המונהג במדינת ישראל, תאונת עבודה הינה תאונה המוגדרת כאירוע חיצוני המתרחש באופן פתאומי במקום העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממקום העבודה. תחת הגדרה זו נכללים מספר סוגים שונים של תאונות עבודה, לרבות, תאונות דרכים בדרך אל או בדרך מ-ממקום העבודה, תאונה המתרחשת במסגרת פעילות אותה מקיים העובד מטעם מקום העבודה, תאונה המתרחשת במהלך הפעילות התעסוקתית של העובד ואף התפרצותה של מחלת מקצוע בקרב העובד. – פנה עכשיו לעו"ד

נפגעי עבודה הנה הגדרה כללית לאזרחי מדינת ישראל המבוטחים בביטוח לאומי, אשר נפגעו או נפצעו במסגרת ביצוע עבודתם, וכפועל יוצא מכך, הם אינם כשירים לעבוד באופן זמני או קבוע ובשל כך הם מאבדים את מקור הכנסתם. הגדרה זו תקפה גם לסובלים ממה שמכונה בשפה המקצועית: מחלת מקצוע.
נפגעי עבודה זכאים על פי חוק למגוון זכויות המוענקות להם באמצעות גמלאות שונות מטעם המוסד לביטוח לאומי, כאשר בין יתר הזכויות העומדות לרשות נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע תוכלו למצוא:

  • דמי פגיעה – תשלום המוענק לנפגעי עבודה למשך תקופה של עד שלושה חודשים, וזאת   כפיצוי על אובדן שכר או הכנסה בעקבות פגיעתו של המבוטח.
  • טיפול רפואי חינם – נפגעי עבודה זכאים לקבלת טיפולים רפואיים בחינם כל זמן שיידרש בהתאם לתוצאות הפגיעה.
  • גמלת נכות מעבודה – קצבה או מענק המשולם לכל נפגע עבודה אשר נותרה לו נכות עקב הפגיעה.
  • כיסוי הוצאות רפואיות – תשלום המוענק לנפגעי תאונות עבודה למטרות כיסוי ההוצאות  הרפואיות במהלך תקופת הטיפול, ההחלמה והשיקום.
  • קבלת דמי שיקום – שלום המוענק לכלל נפגעי עבודה בעלי דרגת נכות של 10% ומעלה. דמי השיקום נועדו לשלב את נפגעי העבודה בשוק התעסוקה לאחר תקופת החלמתם.

זכויות אלו ונוספות המוענקות לנפגעי העבודה מוענקות גם לבני משפחותיהם במקרים בהם העובד נפטר כתוצאה מהתאונה או מהמחלה ממנה הוא סבל.

על המחבר

יניב חקימוביץ

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל בעל תואר L.L.B במשפטים, הקריה האקדמית אונו. עוסק במתן ייעוץ משפטי שוטף וחוות דעת משפטיות בתחום דיני העבודה, הסכמי עבודה, ליווי עובדים ומעסיקים בניהול הליכים בביתי הדין לעבודה, הרשויות השונות והליכי שימוע. בעל ניסיון רב ועשיר במשפט העבודה, שימש כיועץ משפטי בתחום דיני העבודה באחת החברות הגדולות והמובילות במשק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *