עורך דין ביטוח לאומי – שיקום מקצועי

יניב חקימוביץ דיני עבודה, זכויות העובד, כללי 0 תגובות

שיקום מקצועי לאנשים הסובלים מנכות הנה זכאות המוענקת לכל אדם אשר הוועדה הרפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי קבעה כי הנו בעל נכות של לפחות 20%, והוא טרם הגיע לגיל פרישה. במקביל, מבקש הזכאות חייב לעמוד בכל אחד מהקריטריונים הבאים: הליקוי הרפואי ממנו הוא סובל איננו מאפשר לו לעסוק בעבודה אותה הוא ביצע טרם הפגיעה, הוא זקוק להכשרה המקצועית על מנת לשוב למקום עבודתו או לבצע עבודה אחרת התואמת את כישוריו והוא נמצא מתאים למסגרת השיקומית. – מגיע לך שיקום מקצועי?

בכל אותם מקרים בהם הנכה איננו נמצא מתאים למסגרת השיקומית, עומדת בפניכם החלופה להעביר את הזכאות לשיקום מקצועי לבן/בת הזוג, וזאת בתנאי שבן/בת הזוג עומד בכל הקריטריונים הבאים: בן/בת הזוג מתגורר באופן קבוע עם הנכה, בן/בת הזוג טרם הגיע לגיל פרישה, הנכה מקבל תוספת בקצבת הנכות עבור בן/בת הזוג.

חשוב שתדעו: שיקום מקצועי – תעסוקתי מוענק על ידי המוסד לביטוח לאומי גם לבעלי אנשים עם מוגבלויות, גם לעיוורים ובעלי ליקויי ראייה וגם לאנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

על המחבר

יניב חקימוביץ

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל בעל תואר L.L.B במשפטים, הקריה האקדמית אונו. עוסק במתן ייעוץ משפטי שוטף וחוות דעת משפטיות בתחום דיני העבודה, הסכמי עבודה, ליווי עובדים ומעסיקים בניהול הליכים בביתי הדין לעבודה, הרשויות השונות והליכי שימוע. בעל ניסיון רב ועשיר במשפט העבודה, שימש כיועץ משפטי בתחום דיני העבודה באחת החברות הגדולות והמובילות במשק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *