עורך דין נפגעי עבודה – כללי ברזל לנפגעי עבודה

יניב חקימוביץ דיני עבודה, זכויות העובד, כללי 0 תגובות

  • הקפידו לרשום כל פרט אודות תאונת העבודה בה הייתם מעורבים. פרטים אלו כוללים בין היתר את אופן התרחשות התאונה, נסיבות התאונה, מקום התאונה, שעת התאונה וכדומה. במידה והדבר אפשרי הפקידו לצלם את זירת התאונה ואת פגיעתכם הגופנית.
  • הקפידו לאסוף עדויות בכתב מכל אותם עוברי אורח או עמיתים לעבודה אשר היו עדים לתאונה.
  • פנו לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר התרחשות התאונה. פנייה לקבלת טיפול רפואי נועדה בראש ובראשונה לאבחן את מצבכם הרפואי לאחר הפגיעה, ובמקביל, היא מיועדת לצרכיי הצגת מסמכים רפואיים בטופס התביעה.
  • הקפידו להחתים את המעסיק על גבי טופס ביטוח לאומי-250. טופס זה נועד לצרכיי הגשת תביעה לדמי תאונה, וחתימת המעסיק על גביו מהווה סעיף מחייב בטופס.
  • הקפידו לאסוף כל מסמך רפואי אותו תקבלו החל מהטיפול הרפואי הראשוני ועד לתום הליך השיקום. במסגרת איסוף המסמכים הרפואיים הקפידו גם על איסוף קבלות להוצאות נלוות לטיפול הרפואי, לרבות, נסיעות, רכישת תרופות, רכישת ציוד עזר רפואי וכדומה.
  • במקרים בהם תאונת העבודה התרחשה במהלך תאונת דרכים בדרככם אל מקום העבודה או בדרככם הביתה ממקום העבודה, הקפידו לדווח על תאונת הדרכים לתחנת המשטרה הקרובה. במסגרת הדיווח הקפידו לציין כי תאונת הדרכים התרחשה במסגרת דרככם אל או ממקום העבודה.

 

 

על המחבר

יניב חקימוביץ

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל בעל תואר L.L.B במשפטים, הקריה האקדמית אונו. עוסק במתן ייעוץ משפטי שוטף וחוות דעת משפטיות בתחום דיני העבודה, הסכמי עבודה, ליווי עובדים ומעסיקים בניהול הליכים בביתי הדין לעבודה, הרשויות השונות והליכי שימוע. בעל ניסיון רב ועשיר במשפט העבודה, שימש כיועץ משפטי בתחום דיני העבודה באחת החברות הגדולות והמובילות במשק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *